Vraag:
Hij zegt: Nobele Shaykh, moge Allah u succes schenken. Wat is het oordeel over het zweren op de Ayaat van Allah?
Antwoord:
Er is geen probleem met het zweren bij de Ayaat van de Quraan omdat dit behoort tot de Eigenschappen van Allah. Dit omdat de Ayaat van de Quraan behoren tot de Woorden van Allah. En Zijn woorden zijn een Eigenschap van Zijn Eigenschappen. En het is toegestaan om te zweren bij een Eigenschap van de Eigenschappen van Allah.
Maar wat de universele Ayaat betreft, zoals de zon, de maan, de sterren, de hemelen en de aarde, het is niet toegestaan om hierbij te zweren omdat ze geschapen zijn. En de Ayaat van de Quraan zijn niet geschapen. En de Profeet ﷺ zei:
“Wanneer iemand ergens aankomt en zegt:
“ أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّاتِ مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ” (Ik zoek toevlucht bij de Perfecte Woorden van Allah tegen het slechte wat Hij heeft geschapen.)…” [Sahieh Muslim 2708]
Dus als het toevlucht zoeken bij de Woorden van Allah toegestaan is, dan is het zweren hierbij ook toegestaan. De Woorden van Allah is Zijn Woord.
Shaykh Saalih Ibn ‘Abdillah Al-Fawzaan حفظه الله
Gepubliceerd door: www.ikhouvanislam.be
Beluister audio:
